Sben

Online marketing nemôže existovať bez kvalitných PR článkov. Tie musia byť zverejnené na dobrom a navštevovanom mieste, ktorým je náš webový magazín.

LED, to je hlavne úspora a efektívne svietenie

Ak sa pozrieme na dizajn súčasných svetiel, možno vyzerá o niečo modernejšie, elegantnejšie, ale veľký rozdiel oproti starým svetlám nevidíme v dizajne, no predovšetkým v odlišných vlastnostiach žiarenia. A to najmä v prípade, ak vravíme o technológii LED, ktorá je ako možno viete, oveľa úspornejšia a efektívnejšia. Svetlá menej spotrebujú, viac vydržia a na svetelný tok spotrebujú oveľa menej energie, čo znamená, že so svetlami typu led reflektor 50w nemusíte šetriť spotrebou energie za cenu obmedzovania sa a kompromisov, ale šetríte ju preto, že dané osvetlenie využíva úspornú technológiu LED, to jest svetlo emitujúce diódy.

dódy, žlté svetlo

Najznámejšou a najviac cenenou vlastnosťou led svetiel sú teda ich rozumné ekonomické vlastnosti, hoci spočiatku môže byť investícia do ich kúpy vyššia, v konečnom dôsledku prinášajú efektívnu úsporu na pravidelnom svietení. Návratnosť kúpnej ceny je v takomto prípade rýchla.

V tejto kategórii svetelných produktov, ktoré využívajú úsporné diódy, však nájdeme rozmanitú ponuku, medzi ktorou okrem žiaroviek s rôznymi závitmi nechýbajú napríklad ani spomenuté reflektory, potom napríklad ani trubice a stále väčšej obľube sa tešia dekoračné, ale aj praktické led pásy. Led produkty a výber LED napájacieho zdroja https://www.ledprodukt.sk/content/28-ako-vybrat-spravny-led-napajaci-zdroj teda poznajú riešenie do každého priestoru a situácie.

  • Záver je však všade rovnaký- šetrnejšie svietenie, dlhšia životnosť, okamžité rozžiarenie a následný chod svetla bez blikaní či iných foriem prerušovania.

dódy, žlté svetlo

Všeobecné vlastnosti led svietiacich zdrojov sú známe, no skúsme si ich vysvetliť ešte lepšie na tom, ako funguje napríklad taká stará žiarovka a naopak tá, ktorá k svieteniu využíva svetlo emitujúce diódy. Pri tých starých, klasických, sme boli zvyknutí, že na to, aby vyžarovali svetlo, sa musia rozhorievať. To sprevádzalo aj fakt, že tieto spotrebovali veľkú energiu do rozohrievania žiarovky, než do samotného svetla.

  • „Ledky“ takto nefungujú. Stačí ich zapnúť a z diódy žiari okamžite svetlo, a to pri minimálnej spotrebe energií.

Category Nezařazené