Sben

Online marketing nemôže existovať bez kvalitných PR článkov. Tie musia byť zverejnené na dobrom a navštevovanom mieste, ktorým je náš webový magazín.

Čo je matcha čaj?

Matcha čaj je tradičný japonský čaj, ktorý sa v poslednej dobe stal obľúbeným po celom svete, a pije sa viac v zahraničí ako v samotnom Japonsku. Jeho popularita rastie nielen kvôli svojej exotickej príchutí ale aj kvôli svojim mnohým priaznivým účinkom. Matcha čaj sa taktiež veľmi rýchlo stal zdravou náhradou za kávu a vďaka tomu je matcha ešte viac populárnou vo svete. Samozrejme, tak ako má pozitívne, má aj negatívne účinky. Medzi najhlavnejšie určite patrí dehydratácia, ktorá je rovnaká aj pri káve, a preto by ste matchu nemali piť ráno. Další nežiadúci účinok je spojený s výraznou chuťou, ktorá nemusí každému sadnúť, a po vypití matcha čaju, môžete mať žalúdočné problémy.

Matcha čaj v pohári

Pri príprave matcha čaju sa používa bambusová metlička na zmiešanie prášku s horúcou vodou. Tento spôsob prípravy je tradičný a typický pre Japonsko, no taktiež sa matcha môže pripravovať aj inak. Či už ako milkshake, pri ktorom matcha prášok zmiešame s mliekom, alebo ako doplnok či už s proteinovým nápojom alebo ku jedlu. Okrem svojho lahodného a naozaj exotického zážitku vám matcha môže ponúknuť ešte čosi navyše, a to dobrú náladu. Áno, matcha obsahuje látky, ktoré pomáhajú vám sa zrelaxovať, oddýchnuť si a mať chvíľku zaslúženého pokoja.

Matcha čaj

Okrem týchto výhod môže matcha tiež pomôcť zlepšiť trávenie, podporiť zdravie srdca a dokonca pomôcť s chudnutím. Avšak, ako pri všetkých potravinách a nápojoch, musí byť aj matcha konzumovaná rovnomerne. V prvom rade netreba zabúdať na to, že je náhradou za kávu, a preto sa neodporúča piť viac ako dva krát do dňa, a 5 krát do týždňa. Matcha čaj sa stal populárnym nielen pre svoje chuťové a zdravotné výhody, ale aj kvôli jeho unikátnemu spôsobu prípravy a tradícii, ktorá ho sprevádza. Ak ste doteraz nepoznali tento skvelý nápoj, môžete si ho skúsiť pripraviť už z pohodlia domova. Radi skúšate nové veci? Vyskúšajte matcha čaj!