Sben

Online marketing nemôže existovať bez kvalitných PR článkov. Tie musia byť zverejnené na dobrom a navštevovanom mieste, ktorým je náš webový magazín.

Meníme okná v byte v pôvodnom stave

Zdedili ste po starých rodičoch mestský byt v bytovom dome, ktorý je v pôvodnom stave? A rozhodujete sa o jeho rekonštrukcii? Potom by ste mali začať tromi základnými stavebnými, respektíve technickými projektmi, a síce rekonštrukciou elektroinštalácie a vodovodných (aj odpadových) rozvodov, a tiež výmenou okien. Až potom môžete pristúpiť k rekonštrukcii kúpeľne a kuchyne. Nové okná a elektrina s vodou sú nutnou podmienkou na to, vytvárať ďalšie inovácie a zmeny v obytnom priestore. Prečo sú nové okná podmienkou na pokračovanie ďalších stavebných prác?

bytový dom

Dodatočné zatepleniecena plastových okien sa vám síce môže zdať vyššia, ale tá sa potom premietne v úspore za vykurovanie, pretože vákuum vo vnútri nových okien viac izoluje a lepšie zabraňuje úniku tepla z bytu. Úspora za energie je to, čo by vás v byte okrem bezpečnosti technických zariadení malo zaujímať najviac.

panelový dom

Okná sú základ – akonáhle máte v byte nové okná, môžete sa pustiť do ďalších prác, ako je búranie priečok, výstavba nových priečok, štukovanie omietky a maľovanie interiéru. Keby ste to urobili v opačnom slede, vašu novú omietku by ste zas poškodili pri výmene okien.

Lepšie sa bude vetrať – niektoré staré okná môžu mať vetranie komplikované už poškodenými zatváracími kľučkami či okennými rámami. Plastové okná sú naopak zhotovené precízne as nimi bude vetranie perfektné. Môžete potom vetrať za každého počasia bez obáv, že by sa potom okno nedalo zavrieť kvôli skrúteniu dreva a zlému doliehaniu zatváracieho mechanizmu.

Lepšie to vyzerá – každé plastové okno vyzerá lepšie, než to staré drevené. Plastové okná sa dnes vyrábajú aj v rôznych farbách, a tak váš interiér môže získať mnoho podôb. Plastové okno je už na prvý pohľad veľmi hladké a tvarovo dokonalé, nemožno mu nič vytknúť ani po estetickej či praktickej stránke. Bude vám prinášať radosť mnoho rokov, nech už bývate v akomkoľvek prostredí.