Sben

Online marketing nemôže existovať bez kvalitných PR článkov. Tie musia byť zverejnené na dobrom a navštevovanom mieste, ktorým je náš webový magazín.

Netradičné cestovanie s karavanom

Skúšali ste sa niekedy dostať na dovolenku aj inak ako s niekoľkomesačnou prípravou a šetrením peňazí na chatu či hotel?  Možno by ste to mali skúsiť inak. Nejedna rodina sa takmer pol roka pripravuje na vytúženú dovolenku. Je to taký prvý míľnik roka. Všetci sa na ten čas tešíme. Rovnako ako na Vianoce a koniec roka, kedy je druhý dovolenkový boom. Lenže čo ten čas medzitým? Práca, povinnosti, práca a povinnosti. A čo keď s tým proste seknete? Jednou z možností ako sa dostať na mini dovolenku počas pár dní alebo víkendu je obstaranie si karavanu. Samozrejme na výber máte z viacerých možností – karavan, autovan, minimobilný dom na kolesách. Rozdiel medzi nimi určite je, ale konečný pocit z voľna je skvelý.

dovolenka iba v lete?

Karavan je v podstate označenie pre obytný príves. Na to aby ste ho dostali z jedného miesta na druhý potrebujete auto s ťažným zariadením. Ak sa rozhodujete pre väčší karavan, musíte myslieť aj na to, že dvojnáprahový príves vyžaduje vodičský preukaz C. Ak ale patríte k akčným dovolenkárom alebo zábudlivcom, ktorý potrebujú byť mobilný počas celej doby dovolenky, je obytný príves rozhodne pre Vás. Autom totiž môžete kedykoľvek odísť, napríklad do obchodu alebo za krásami okolia bez toho, aby ste s karavanom museli hýbať. Autovan je vhodnejší pre tých, ktorý vlastnia menšie autá a nemajú v pláne si okrem prívesu zaobstarávať ešte aj auto, ktoré ho odtiahne. Je to také dva v jednom.

oddychujte kde len chcete

Nevýhodou ale je, že ak budete chcieť ísť do obchodu a potrebujete ísť dlhšiu vzdialenosť, buď pôjdete peši alebo sa vyberiete s celým autovanom, čo môže byť dosť nepraktické. Vnútro týchto obytných prívesov a vanov býva plne vybavené a pohodlné, záleží samozrejme od typu a cenovej kategórie. Štandardne sa vnútri nachádza jedálenský kút, ktorý je možné zložiť do podoby spálne. Skrinky a úložný priestor na šaty a drobnosti je samozrejmosťou, rovnako ako by mala byť aj kuchynská linka s platničkou alebo šporákom na propánbutánovú fľašu a umývadlo na hygienu a umytie riadu. Tak stačí iba nakúpiť zásoby jedla, vybrať si miesto a už idete oproti svojej dovolenke, a to kedy len chcete.